|
|
|
|
Нашi партнери |
Главная
\ Новини та події
Новини та події
11 травня 2026
ДЯКУЄМО ЗА ВІРУ У ВЛАСНІ СИЛИ! 7 травня територія закладу Канівського міського центру національно-патріотичного виховання перетворилася на осередок козацької звитяги. Атмосфера сталевого гарту, незламності та справжнього братерства об’єднала учасників І (територіального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - старша вікова група. В підготовці та проведенні змагань вже традиційно активну участь взяли штатні працівники Канівської міської організації Товариства сприяння обороні України Любов Фоменко, Денис Бузницький, Олена Фоменко та Інна Царенко. Урочисте відкриття Гри відбувалося під звуки Гімну та щирі привітання гостей: Олександра Бузницького – голови Канівської міської організації ТСО України та Олега Коваленка – головного спеціаліста Канівської міської ради з безпеки в освітньому середовищі. У наш складний час проведення таких заходів є надзвичайно важливим, адже «Джура» – це школа формування справжнього громадянина, патріота та майбутнього захисника України. Це виховання мужності, витривалості та вміння працювати в команді заради спільної мети. Цьогорічні змагання були особливо непростими. Надмірна спека випробовувала учасників на міцність, а високий рівень підготовки суперників тримав інтригу до останньої хвилини. Програма етапу була насиченою та багатогранною, джури демонстрували свої вміння у видах: «Впоряд», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Метання гранати», «Тактична підготовка», «Саперна справа», «Рятівник», «Пластун» та «Відун». За загальною сумою балів місця розподілилися наступним чином: І місце – рій «Холодний яр». Керівник рою Микола Козин – голова Групи (первинної організації) Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3; ІІ місце – рій «Побратими». Керівник рою Сергій Вдовіченко – майор у відставці, член Ради Правління Канівської міської організації, Канівський академічний ліцей «Гармонія»; ІІІ місце – рій «Нащадки козаків». Керівник рою Олександр Болдирєв – полковник у відставці, голова Групи КЗ Хмільнянський ліцей Канівської міської ради. Цей захід став можливим завдяки злагодженій роботі багатьох людей. Перш за все, висловлюємо безмежну вдячність нашим Захисникам і Захисницям. Саме завдяки вашій мужності та героїзму ми маємо можливість виховувати юне покоління під українським небом, плекати в дітях любов до Батьківщини та проводити такі патріотичні заходи. Дякуємо педагогічному колективу – організаторам І етапу Гри. Ваша праця з підготовки території, професійне облаштування етапів та чесне, неупереджене суддівство забезпечили високий рівень проведення змагань. Окрема подяка керівникам роїв. Ви вклали душу у підготовку своїх вихованців, передаючи їм знання, досвід та віру в перемогу. І, звичайно, слова захоплення адресуємо нашим джурам. Дякуємо вам за віру у власні сили, за щоденну наполегливу працю та волю до перемоги. Ви – майбутнє нашої держави, і сьогодні ви довели, що це майбутнє у надійних руках! Вітаємо переможців та їхніх наставників, які своєю працею доводять: козацькому роду нема переводу! Бажаємо успіхів на наступних етапах та нових звершень в ім’я України! Слава Україні! Героям Слава!
11 травня 2026
МИКОЛАЇВСЬКІ СПОРТСМЕНИ - ЛІДЕРИ ЧЕМПІОНАТУ З СУДНОМОДЕЛЬНОГО СПОРТУ З 6 по 10 травня в місті Вінниця відбувся чемпіонат України з судномодельного спорту в класах моделей-копій (секція С). Організатором змагань були Міністерство молоді та спорту України, Федерація судномоделізму і судномодельного спорту України та Товариство сприяння обороні України. Вінницький національно-технічний університет гостинно приймав учасників змагань. Миколаївський осередок ГО «Федерація судномоделізму та судномодельного спорту України», голова Олександр ГРОМАДСЬКИЙ, який наразі проходить службу в Збройних Силах України, в рамках співпраці та за підтримки ГО «Миколаївська ОО ТСО України», голова Юрій ШУТЯК, взяли участь у чемпіонаті України разом з командою у складі шести осіб. Від кількості моделей, які були представлені командами зі всієї України, перехоплювало подих за велич наших українських спортсменів, які гідно прославляють нашу рідну неньку Україну. Миколаївська команда зайняла III місце в командному залік, виборовши сім золотих та одну срібну медаль серед дорослих, а юніори отримали дві срібні та бронзову.
9 травня 2026
З ДНЕМ ЄВРОПИ, УКРАЇНЦІ! Свої вітання до Дня Європи нам надіслав активіст пресцентру дніпрянин Сергій САВОСТЬЯНОВ. Шановні друзі, колеги! У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. Цей день є незмінним підтвердження цілей нашої нації стати не лише географічною частиною Європи, а й гордим представником європейської спільноти. І, безсумнівно, Україна вже має право на статус кандидата на членство в ЄС, враховуючи роки прогресивної реалізації Угоди про асоціацію. Та сьогодні український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи. В ці темні часи ЄС стоїть поруч з Україною, підтримуючи наш вибір європейського майбутнього. Тож нехай це свято нагадує нам, що Європа починається з кожного з нас. Впевнений, що не зважаючи на всі перепони і труднощі Україна стане повноправним членом європейських структур і, як наслідок, отримає новий поштовх для культурного і економічного розвитку! Бажаю усім мирного неба над головою. З Днем Європи! Слава УКРАЇНІ !
8 травня 2026
ЧЕРВОНИЙ МАК – СИМВОЛ ПАМ’ЯТІ, СКОРБОТИ ТА НЕЗЛАМНОСТІ У ці травневі дні, коли вся Україна схиляє голови перед пам’яттю мільйонів загиблих у роки Другої світової війни, особливого значення набувають заходи, які об’єднують покоління та нагадують про ціну миру. Саме таким став спільний захід з арттерапії «Червоний мак - символ пам’яті, скорботи та поваги до героїв», організований у рамках Меморандуму про співпрацю між Запорізькою обласною організацією Товариства сприяння обороні України та громадською організацією «Світ очима дітей», яку очолює Вікторія Меренкова. Захід, присвячений Дню пам’яті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, зібрав дітей, батьків, бабусь і дідусів - усіх, для кого пам’ять про героїв є не лише сторінкою історії, а частиною сьогодення. У теплій та щирій атмосфері учасники разом із наставниками та педагогами створювали символічні червоні маки - квіти, які в усьому світі стали знаком скорботи за полеглими та вдячності тим, хто боровся за свободу. Кожен створений дитячими руками мак був не просто творчою роботою. У ньому біль війни, надія на мир, любов до рідної землі та віра у перемогу України. Особливо зворушливо було бачити, як поруч із дітьми працювали їхні рідні: бабусі допомагали вирізати пелюстки, дідусі розповідали історії про своїх предків, а батьки підтримували маленьких митців добрим словом і посмішкою. Сьогодні Україна знову проходить через важкі випробування. Наш народ героїчно бореться проти російських терористів та творців геноциду українського народу. І саме тому День пам’яті та Перемоги над нацизмом набуває для нас нового, особливо глибокого змісту. Історія вкотре нагадує людству: зло можна перемогти лише єдністю, мужністю та незламністю духу. Організатори заходу наголосили, що такі ініціативи мають не лише виховне, а й надзвичайно важливе психологічне значення. Арттерапія допомагає дітям висловити свої емоції, навчитися співпереживанню, відчути підтримку та зрозуміти цінність миру. Через творчість молоде покоління вчиться пам’ятати героїв минулого і шанувати захисників сучасної України. Червоний мак став цього дня справжнім символом єднання поколінь. Він об’єднав тих, хто пам’ятає минуле, і тих, кому ще належить будувати майбутнє нашої держави. І поки в серцях українців живе пам’ять, поки діти з любов’ю створюють символи вдячності героям, Україна буде жити та перемагати. Разом до Перемоги!
8 травня 2026
НА ЧЕСТЬ ГЕРОЇВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ 7 травня спорту на базі Великобагачанського РСТК ТСО України та Великобагачанського опорного ліцею були проведені регіональні відкриті змагання серед учнівської молоді закладів освіти регіону з військово-прикладних видів спорту пам’яті загиблих героїв російсько-української війни - випускників Великобагачанського опорного ліцею. Великобагачанською РО Товариства попередньо було розроблено Положення про змагання і розіслано в усі навчальні заклади Великобагачанської, Гоголівської, Білоцерківської територіальних громад та відділи освіти. На змагання, програма яких була максимально наближена до програми Всеукраїнських змагань «Сокіл» (Джура), прибуло шість команд від згаданих громад. Організатором змагань виступили Великобагачанська РО ТСО України та Великобагачанський опорний ліцей. В підготовці і проведенні змагань брали участь Управління освіти, культури, молоді, спорту та гуманітарного розвитку Великобагачанської селищної ради, працівники 3 відділу Миргородського ТЦК і СП та ГО «Крайове козацьке Полтавщини імені Гетьмана Мазепи» Українського козацтва. Початок змагань в урочистій обстановці в холі ліцею оголосив голова РО ТСО України Анатолій Бандур. Присутні виконали Гімн України, вшанували пам’ять випускників навчального закладу, які загинули на російсько-українській війні, хвилиною мовчання. До меморіальних дошок, що розташовані на фасаді школи, учасники змагань поклали квіти. До присутніх зі словами привітання звернулись заступник селищного голови Андрій Филипась, отаман ГО «Крайове козацьке Полтавщини імені Гетьмана Мазепи» Українського козацтва Віктор Ворона, працівник 3 відділу Миргородського ТЦК і СП майор Олег Сисенко, заступниця директора Великобагачанського опорного ліцею Світлана Осовська. Змагання проходили на семи етапах: стрільба з пневматичних гвинтівок та пневматичного пістолету; розбирання і збирання автомату; орієнтування - лабіринт; метання гранати; тактична медицина - накладання турнікету; конкурс на визначення мінно-вибухових предметів; підтягування на перекладині (юнаки), качання пресу(дівчата). У напруженій боротьбі першість виборола команда Великобагачанського опорного ліцею, другими були Гоголівські ліцеїсти, третє місце виборола команда Красногорівського ліцею. В окремих видах змагань учні Великобагачанського опорного ліцею були кращими на локаціях: стрільба з пневматичної гвинтівки, розбирання і збирання автомата, лабіринт, мінна підготовка та медична підготовка. У підтягуванні на перекладині та качанні пресу кращими були гоголяни, перемогу у метанні гранати вибороли красногорівські ліцеїсти. В індивідуальному заліку зі стрільби з пневматичного пістолета кращим був Кордубан Владислав з Красногорівки, який вибив 48 очок з 50! Стрільбу з гвинтівки виграв Сидоренко Денис з Красногорівського ліцею. Змагання з розбирання та складання автомату виграла Шарка Аліна з Великобагачанського опорного ліцею, вона ж була кращою у змаганнях серед дівчат з качання пресу Змагання на перекладині виборов Марченко Артур з Устивицької гімназії, а з метання гранати - Кабаненко Євген з Гоголівського опорного ліцею. У змаганнях також брали участь і вибороли призові місця в окремих видах здобувачі освіти Рокитянського ліцею, Устивицької та Якимівської гімназій. Всі призери змагань в окремих видах були нагороджені грамотами та дипломами, а члени команд-призерів відповідно золотими, срібними та бронзовими медалями. Суддями на змаганнях були вчителі навчальних закладів регіону з предмету «Захист України», вчителі Великобагачанського опорного ліцею, представники ГО «Крайове козацьке Полтавщини імені Гетьмана Мазепи» Українського козацтва, працівники 3 відділу Миргородського ТЦК і СП, спеціалісти Управління освіти, культури, молоді, спорту, туризму та гуманітарного розвитку, Великобагачанської Станції юних техніків та працівники Великобагачанського РСТК ТСО України. Зокрема із Великобагачанської РО Товариства головним суддею був Сергій Щербина, секретарем змагань - Людмила Проскура, стрільбу з пневматичної зброї проводив Анатолій Бандур, мінну підготовку - координатор Групи Товариства Великобагачанського опорного ліцею Сергій Кушнерик та працівник Великобагачанського РСТК Андрій Нагога. Метання гранати оцінював член Правління РО Товариства Микола Островерхий. Змагання пройшли на високому організаційному рівні.
7 травня 2026
ПАМ’ЯТАЄМО І ЩИРО ВІРИМО! В Україні з 2024 року офіційним державним святом є День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, який відзначають 8 травня. Це рішення ухвалено для солідарності з Європою та відмови від радянського святкування 9 травня, замінюючи концепцію тріумфу на вшанування пам'яті загиблих. Ні, ми не забули велич подвигу наших батьків, дідів, а для багатьох вже й прадідів, які разом з усіма народами Радянського Союзу та за підтримки держав Антигітлерівської коаліції не тільки відбили натиск найпотужнішої армії того часу, а й принесли свободу народам Європи, врятували їх від нацистської чуми. Але ми пам’ятаємо і те, якою ціною дісталася ця Перемога українському народові. У роки Другої світової загинув кожен п'ятий українець. Серед червоноармійців, які були призвані до війська влітку 1941-го, уціліли лише три відсотки. Загальні демографічні втрати України - включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими та евакуйованими - становлять не менше 14 млн. чоловік. З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони чоловік. Під час евакуації з України на Схід було вивезено близько тисячі найкращих промислових підприємств, які не повернулись назад. Ми знаємо про війну не тільки з мемуарів маршалів та героїчних кіноепопей. Чотири роки тому вона погрюкала розривами ракет та гуркотом танків у кожне місто та село, у кожну оселю. Нащадки тих, з ким наші діди задушили нацистську гадину у самому її лігві, скористалися досвідом гітлерівських заправил, теж о четвертій ранку віроломно напавши на нас. Путінські зайди божилися всім святим, що забезпечать нашу безпеку, якщо ми відмовимося від ядерної зброї, яка залишилась на нашій території після розвалу СРСР. Але досвід історії свідчить, що жодна імперія не може існувати без воєн: їй потрібен зовнішній ворог, щоб відволікти власний народ від внутрішніх протирічь, яка сама ж і створює самим фактом свого злочинного існування. Заради цього вони готові не тільки вбивати дітей та жінок у чужій країні, вони не жалкують життям і власних вояків, силоміць заганяючи їх у м’ясні штурми. Вони планували взяти Київ за три дні, встановити підвладний їм уряд, а народ український загнати в таке ж ярмо, в якому живуть і так звані росіяни. Але не вистачило розуму у «геніальних стратегів» зазирнути у не таке вже й далеке минуле, щоб вкотре впевнитись, що українці, нащадки славетних запорожців, ніколи не схиляли голову перед ворогом. Навіть набагато сильнішим за кількістю гарматного м’яса та зброї. Та не за духом! В цей День ми не святкуємо, не брякаємо зброєю у парадних розрахунках, не обіцяємо повторити. В цей День ми віддаємо шану вдячності народу-переможцю, дякуємо всім, хто воював у лавах Антигітлерівської коаліції. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, кому не дано було дожити до Перемоги. І ми щиро віримо, що завжди у світі панує Вища Справедливість, яка приводить злочинців до лави підсудних чи то у Нюрнберзі, чи то у Гаазі. І ми зробимо все від нас залежне, щоб допомогти їй виконати свою Вищу Волю! Слава Україні! Слава героїчним воїнам Сил Спротиву! Слава незламному народові України!
6 травня 2026
ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ ВИШКІЛ «ВОЇН-ВОВКУЛАКА» У Дубровицькій громаді, під патронатом Командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, з 1 по 5 травня пройшов спеціалізований військово-патріотичний вишкіл «Воїн-Вовкулака» для учнів 11 класів. Участь у навчаннях взяли близько 70 старшокласників із трьох ліцеїв. Вишкіл присвятили 85-річчю створення УПА “Поліська Січ”. Організатори планують провести ще три таких вишколи до кінця травня. Учнів навчали понад півтора десятка інструкторів. Програма включала тактичну медицину, тактику малих груп, топографію, орієнтування на місцевості, мінну безпеку, основи тактики, евакуацію, управління безпілотниками та командну взаємодію. Навчали теорії спеціальних операцій та розповіли про рух опору як комплекс заходів асиметричного характеру. Для практичних занять також використовували лазертаг. Як зазначив представник Апарату Правління ГО ТСО України Микола Ляхович, це, по суті, пілотний варіант для того, щоб усі одинадцятикласники не просто слухали предмет “Захист України”, а й практично пробували, дізнавалися, як це може застосовуватися. Молодь втягнулася в процес. За кілька днів вони стали командами. За його словами, інструктори проводили заняття з FPV-дронів, тактичної медицини та мінної безпеки, а також пояснювали правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Національно-патріотичному вихованню та історії визвольного руху присвятили окремий блок. Онлайн-лекцію для учасників провів історик Іван Ольховський, автор книг про “Поліську Січ” Тараса Бульби-Боровця. Учениця 11 класу Дубровицького ліцею №2 Юлія Поман розповіла, що вже втретє бере участь у подібних вишкілах. - У нас були різні лекції та практичні завдання, які можуть загодитися не тільки у військовій сфері, а й у повсякденному житті. Багато нового дізналася з топографії, евакуації, тактичної медицини, – сказала школярка. Після завершення навчань більшість учасників не хотіли роз’їжджатися додому та просили продовжити вишкіл ще на кілька днів, сказав Микола Ляхович. Захід організували Державна міська рада та громадська організація “Потенціал Полісся” за участі представників Руху опору Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та ГО «ТСО України». Учасники отримали сертифікати і особливі відзнаки. Нагадаємо, що вишкіл “Воїн-Вовкулака” для школярів проходив на Дубровиччині і восени минулого року. У заході взяли участь близько 60 учнів.
6 травня 2026
ОБЛАСНА СПАРТАКІАДА У РІВНОМУ З 28 до 30 квітня у Рівненській області відбувалася знакова спортивна подія — обласна Спартакіада серед допризовної молоді 2026 року, яка об’єднала найсильніших, найвитриваліших і наймотивованіших юнаків регіону. Змагання проходили у містах Костопіль, Рівне, Острог та стали справжнім випробуванням сили, витривалості та командного духу. Учасники з восьми громад області - Рівненської, Володимирецької, Здолбунівської, Сарненської, Вараської, Бугринської та Корнинської - змагалися у стрільбі, метанні гранат, плаванні, підтягуванні, бігу та подоланні смуги перешкод. Рівненська обласна організація ТСО України вже традиційно повністю забезпечувала проведення одного з етапів Спартакіади: стрільба з пневматичної гвинтівки. За рішенням суддівської колегії перемогу у стрільбі в командному заліку вибороли юнаки Острозького ліцею – 7215 балів, на другому місці команда Володимирецької ТГ з результатом 6960 балів, на третьому – команда Сарненської МТГ, 6660 балів. В особистому заліку найвлучнішим був Роман КРЕВСЬКИЙ (Сарненська ТМГ) – 86 очок, на другому місці – Назар ЛИТВИНЧУК (Острозький ліцей) – 84, на третьому – Ілля ФЕНЮК (також Острозький ліцей) – 84 очка. За результатом підсумків у всіх видах Спартакіади найкращими стали Острозькі ліцеїсти, продемонструвавши вражаючий відрив від суперників і набравши 35592,4 бали. Друге місце посіла команда Володимирецької територіальної громади – 31731,4 бали. Третє місце у представників Рівненської міської територіальної громади – 30367,6 балів. Спартакіада традиційно має не лише спортивне, а й патріотичне значення. Вона сприяє формуванню фізично загартованої, свідомої молоді, готової до викликів та служби на благо країни. Такі досягнення — це не лише особистий успіх, а й гордість для команди, навчального закладу та всієї громади. Вони надихають інших молодих людей займатися спортом, розвиватися та впевнено рухатися вперед. Вітаємо переможців та бажаємо нових успіхів, сили духу і ще більших звершень у майбутньому! Попереду — всеукраїнський етап, де команда переможців буде представляти честь усієї Рівненщини. Бажаємо тільки перемоги!
5 травня 2026
ХОЛОДНИЙ ЯР ГАРТУЄ МОЛОДЬ… Село Розумівка на Кіровоградщині має багату та драматичну історію. Розташоване на межі урочища Холодний Яр, нерозривно пов’язане із козацькими традиціями та історією Холодноярської Республіки, воно було одним із центрів повстанського руху проти більшовиків. В лісах поблизу села проходили шляхи повстанців, а місцеві жителі активно підтримували боротьбу за вільну Україну. Мальовнича місцевість і сьогодні зберігає атмосферу давніх часів. 2 травня у Розумівці, на території історико-меморіального заповідника, пройшов відкритий чемпіонат з військово-спортивного багатоборства «Чорний ворон», присвячений роковинам Холодноярської республіки. Організатор чемпіонату - ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Кіровоградські області» за сприяння Кіровоградської обласної ради. Володимир КОЛЕБІДЕНКО був одним із членів організаційного комітету змагань та опікувався проведенням інструктажів з мінної безпеки та мінно-підривної справи. До чемпіонату доєдналися дев’ять команд учасників з різних громад Кіровоградщини. Змагалися на п’яти рубежах: неповне розбирання та складання автомата, стрільба з пневматичної гвинтівки, метання гранати, спорядження магазину автомата патронами та тактична медицина. Суддями на рубежах були учасники бойових дій, викладачі Центральноукраїнського державного університету імені В. Винниченка, Донецького державного університету внутрішніх справ, інструктори з вогневої та тактичної підготовки ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Кіровоградські області». Для участі у чемпіонаті Знам’янська МО ТСО України у співпраці із відділом освіти, молоді та спорту підготували три команди учасників із числа здобувачів освіти ліцеїв «Інтелект», «Гармонія», «Дивосвіт», ліцею імені Тараса Шевченка та гімназії «Семицвіт» Знам’янської міської ради. Історична атмосфера, чітка організація та продуманість рубежів, спеціальні ефекти та умови, наближені до бойових, налаштовували на повну віддачу та серйозну боротьбу. За загальною сумою балів перемогла команда ЦДЮТ Знам'янської міської ради (Аделіна Городілова, Максим Мозолевський, Артем Сафронов, Матвій Шторгін). Друге місце посіла команда Знам'янської міської організації ТСОУ (Софія Дякова, Лариса Шевела, Іван Холявінський, Ілья Моначін), третє - команда Знам'янської міської територіальної громади (Катерина Герасимчук, Костянтин Іванченко, Володимир Степась, Євгеній Хомич). Володимир КОЛЕБІДЕНКО щиро дякував викладачам Сергію БОГУНУ, Андрію ХАНДУСЕНКУ, Тетяні АКІМЕНКО за вишкіл учасників, голові Знам’янської міської ради Володимиру СОКИРКУ та працівникам відділу освіти, молоді і спорту за всебічну підтримку і допомогу в підготовці та організації перевезення учасників чемпіонату.
5 травня 2026
ЗМАГАЛИСЬ ДЕСЯТЬ ВІКОВИХ КАТЕГОРІЙ! У відповідності до плану спортивно-масових заходів на 2026 рік, з 30 квітня по 4 травня в лісових масивах територіальних громад Луцького району Волинської області проходив чемпіонат України зі спортивного радіоорієнтування. Змагання відбувались у вправах: спринт-пошук на діапазоні 3,5 МГЦ, вільний пошук на діапазонах 3,5 та 144МГЦ, радіоорієнтування - заданий пошук на діапазоні 3,5 МГЦ. Змагались спортсмени десяти вікових категорій: ЧЖ-12, ЧЖ-14, ЧЖ-16, ЧЖ-19, ЧЖ-20, Ж-35, Ж-45, Ч-50, Ч-60, Ч-70. Загалом прибули понад 150 радіоспортсменів з 11 регіонів України: Вінницької, Сумської, Хмельницької, Донецької, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Рівненської, Львівської, Харківської областей та міста Київ. В результаті запеклої чотирьохденної спортивної боротьби перемогла збірна команда Волинської області, срібними призерами стали спортсмени Києва, бронза - в здобутку представників Вінницької області, радіоспортсмени з Сумської та Хмельницької областей посіли відповідно 4 та 5 місця. В особистому заліку по категоріях учасників чемпіонами стали: Іщук Владислав (Ч-20), Іщук Вікторія (Ж-19), Островець Ніка (Ж-12), Гупало Ольга (Ж-20), Ярощук Ілля (Ч-19), Запорожець Сергій (Ч-40), Заклекта Андрій (Ч-40), Осіюк Богдана (Ж-14), Прокоп’юк Дмитро (Ч-12) - всі спортсмени з Волині. Рябчун Єва (Ж-14), Маринченко Мар’яна (Ж-35), Біла Богдана (Ж-12), Костючок Мирослав (Ч-14), Веліканов Микола (Ч-70), Лебідєва Марія (Ж-12), Женжера Роман (Ч-16), Придиба Ілля (Ч-19), Пархоменко В’ячеслав (Ч-60), Шишка Нікіта (Ч-14), Романенко Василь (Ч-70) - спортсмени Києва. Штанько Сергій (Ч-40), Синявський Іван (Ч-19) - спортсмени Хмельниччини. Бондарчук Анастасія (Ж-20), Полубенцева Ірина (Ж-20) - спортсменки Донецької області. Зеленський Сергій (Ч-60), Колодяжний Василь (Ч-50), Кедь Марія (Ж-16), Репалов Назар (Ч-14), Кузьмік Каміла (Ж-16) - спортсмени Вінницької області. Пугач Михайло (Ч-60), Панін Іван (Ч-12), Кошук Данило (Ч-14), Безкровний Олександр (Ч-16), Корнієнко Анастасія (Ж-16), Зикова Лілія (Ж-45), Яценко Єгор (Ч-19) - спортсмени Сумщини. Якименко Віталій (Ч-50)- Харківська область, Шевчук Ігор (Ч-70) - Івано-Франківська область. Чемпіонат України пройшов на належному рівні, з хорошими дистанціями, за злагодженої роботи головної суддівської колегії та всіх суддів. Чемпіони та призери змагань були нагороджені дипломами та медалями, а команди, які перемогли в загальнокомандному заліку – кубками. Завдячуємо Збройним Силам України, що можемо працювати та проводити спортивні заходи! Дякуємо голові Волинської обласної організації Анатолію Євгеновичу ДОЛИНСЬКОМУ та його команді за вагомий внесок в організацію змагань та оперативно надану інформацію!
1 травня 2026
ПРИФРОНТОВЕ ЗАПОРІЖЖЯ: НАВЧАННЯ, ЩО РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ Прифронтове, багаторазово випробуване війною Запоріжжя продовжує жити, працювати і боротися. Щоденні виклики, постійна загроза обстрілів і близькість лінії фронту формують нову реальність для мешканців регіону. Водночас саме тут яскраво проявляється сила єдності, відповідальності та готовності кожного робити свій внесок у спільну перемогу. З перших днів повномасштабного вторгнення Запорізька обласна організація Товариства сприяння обороні України активно долучилася до підтримки військових. Починаючи з 2022 року, організація системно співпрацює з підрозділами Збройних Сил України, надаючи гуманітарну допомогу, організовуючи навчання та сприяючи підвищенню рівня підготовки військовослужбовців. Як відомо, сучасна війна вимагає не лише мужності, а й високого рівня професійної підготовки. Ефективність підрозділів значною мірою залежить від навичок швидкого реагування, точності стрільби та здатності діяти в умовах обмеженого часу. На цьому тижні, за сприяння Заводської районної організації Запорізької обласної організації ТСО України, було проведено два навчальних заняття з військовослужбовцями, присвячених роботі з вогнепальною зброєю. Тематика занять: *Перенос вогню по фронту - стрільба по трьох мішенях, розташованих на одній лінії. *Перенос вогню в глибину - швидке перемикання між цілями, розташованими на різній дистанції. Особлива увага приділялася техніці стрільби, безпеці, правильному положенню тіла, роботі зі спуском та контролю дихання. Подібні тренування відповідають сучасним стандартам військової підготовки та сприяють підвищенню бойової ефективності підрозділів. Запорізька обласна організація ТСО України вкотре демонструє, що громадянське суспільство є надійною опорою для армії. Разом - до Перемоги!
1 травня 2026
ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ, ДОРОГИЙ КОЛЕГО! 1 травня відзначає 40-річчя від дня народження інструктор-кінолог Центрального клубу собаківництва ТСО України Ігор Васильович ФЕДОСЕНКО, який народився і виріс у стародавньому українському місті Чернігові. По закінченні школи поступив до місцевого університету, де опанував професію вчителя фізичного виховання і предмету «Захист Вітчизни». 2012 року добровільно пішов служити у прикордонні війська. Вторгнення російських військ застало його на Херсонщині. Потім перевели у Луганську область на посада кінолога. Разом зі своїм чотирилапим другом лабрадором Арнольдом вони несли службу на контрольному пункті. В районі проведення антитерористичної операції старший сержант Федосенко перебував більше трьох років. Знявши армійський однострій, працевлаштувався інструктором-кінологом у Центральному клубі собаківництва ТСО України. В перші дні широкомасштабного вторгнення рашистської наволочі Ігор повернувся до війська. За відгуками командира, головний сержант Федосенко є одним із самих досвідчених наших вояків. Він не лише сам відмінно виконує бойові завдання, а й ділиться досвідом з молодшими побратимами. Впевнений: з такими легенями ми ніколи не будемо переможеними. Вітаємо колегу з чудовим ювілеєм, зичимо довгих і плідних років у колі друзів і найближчих людей. А Ірині Володимирівні та Даринці бажаємо дочекатися свого коханого чоловіка та улюбленого тата, який повернеться неодмінно з Перемогою, живим та неушкодженим!
30 квітня 2026
СПІВПРАЦЯ, ЩО ФОРМУЄ МАЙБУТНЄ: МОЛОДЬ, ОСВІТА І ПРОМИСЛОВІСТЬ ЗАПОРІЖЖЯ Запорізька обласна організація Товариства сприяння обороні України системно та послідовно продовжує розвивати співпрацю з освітянською спільнотою міста Запоріжжя, зміцнюючи зв’язок між навчальними закладами, молоддю та представниками влади і промисловості. Нещодавно відбувся змістовний та актуальний захід — панельна дискусія на тему: «Працевлаштування на промислових підприємствах Запоріжжя: перспективи участі молоді у розвитку України», яка об’єднала студентську молодь, представників органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу Запорізької обласної ради, а також фахівців у сфері освіти та економіки. Захід пройшов у відкритому форматі живого діалогу, що дало можливість студентам і представникам органів студентського самоврядування не лише почути позицію державних діячів, а й поставити запитання, висловити власне бачення та пропозиції щодо майбутнього працевлаштування, розвитку промислового потенціалу регіону та ролі молоді у цих процесах. У ході дискусії було піднято низку важливих питань, зокрема: - перспективи працевлаштування випускників у сучасних умовах; - адаптація освітніх програм до потреб ринку праці; - залучення молоді до відбудови та розвитку промисловості України; - можливості проходження практики та стажування на підприємствах; - розвиток партнерства між закладами освіти та роботодавцями. Окрему увагу учасники приділили питанням військово-патріотичного виховання молоді, що набуває особливого значення в умовах війни. Було наголошено, що формування активної громадянської позиції, готовності до захисту держави та участі у суспільному житті є невід’ємною складовою освітнього процесу. Представники Товариства сприяння обороні України підкреслили важливість комплексного підходу до виховання молоді — поєднання професійної підготовки, громадянської відповідальності та патріотизму. Саме такі заходи створюють платформу для відкритого діалогу, формують довіру між молоддю та владою, а також сприяють залученню студентів до реальних процесів державотворення. Сьогодні, коли Україна переживає складний період, питання підготовки молодого покоління, його професійної реалізації та активної участі у розвитку держави є стратегічно важливими. Запорізька обласна організація ТСО України і надалі активно підтримує та долучається до ініціатив, спрямованих на розвиток молоді, зміцнення співпраці між освітою, владою та громадськістю.
29 квітня 2026
ДЯКУЄМО ЗА СУМЛІННУ ПРАЦЮ! Під час засідання Правління Товариства сприяння обороні України було оголошено наказ Голови Товариства про підсумки роботи з виконання статутних завдань у 2025 році. За значний внесок у справу розвитку та забезпечення діяльності Товариства, високі досягнення по виконанню статутних завдань Почесною Грамотою ГО «ТСО України» нагороджені Дніпропетровська, Житомирська, Львівська та Рівненська обласні організації. За активну організацію роботи по виконанню статутних завдань Товариства з національно-патріотичного виховання молоді, розвиток національної свідомості та патріотизму, відданість справі, професіоналізм та багаторічну плідну працю Почесною Грамотою відзначені виконуюча обов’язки голови Запорізької обласної організації Оксана БУГАЙЧУК, заступник голови Київської міської організації Сергія СОЛОВЕЙ та керівник Рівненського обласного спортивно-технічного клубу ТСО України Микола КОСИНСЬКИЙ. За значну роботу по виконанню статутних завдань ГО «ТСО України» з національно-патріотичного виховання молоді, організацію заходів національного спрямування Грамотою ГО «ТСО України» нагороджені Кіровоградська, Хмельницька та Полтавська обласні організації, Знам’янський міський спортивно-технічний клуб та військово-патріотичний клуб «Молодіжна козацька січ Ярмолинеччини». За активну участь в організації заходів з підготовки населення до національного спротиву Грамотою відзначено професійно-технічний навчальний заклад «Дніпровський районний спортивно-технічний клуб ТСО України». За кращі показники по виконанню статутних завдань Товариства у 2025 році з організації навчального процесу Грамотою ТСО України нагороджені Вінницька, Нововолинська, Житомирська, Дрогобицька, Ізмаїльська, Козинська, Черкаська та Бахмацька зразкова автомобільні школи; Амур-Нижньодніпровський, Бердичівський, Добровеличківський, Стрийський, Березнегуватський, Білгород-Дністровський, Зіньківський, Березнівський, Роменський, Валківський, Лозівський та Канівський спортивно-технічні клуби; Хустський фаховий технічний коледж, Фастівський автомобільно-дорожній технікум, Київська морська школа, Охтирський учбово-спортивний центр. За активну роботу з розвитку та популяризації серед молоді технічних видів спорту нагороджено Дипломом Волинську, Львівську, Рівненську, Черкаську обласні та Київську міську організацію ГО «ТСО України». Почесною Грамотою відзначені: керівник Чернігівського обласного стрілецько-спортивного клубу Петро ТАТАРЕНКО - за вагомий внесок у розвиток стрілецького спорту, керівник Запорізького клубу собаківництва Євген МИХАЙЛОВ та керівник Черкаського обласного клубу службового собаківництва Наталія КРИВОКОЛІНСЬКА - за вагомий особистий внесок у розбудову та розвиток кінологічної служби Товариства. Грамотою ГО «ТСО України» нагороджені Запорізький клуб собаківництва, Клуб службового собаківництва Нікопольської об’єднаної райміської організації ТСО України, Кропивницький міський спортивний клуб ГО «ТСО України», Одеський, Черкаський та Рівненський обласні клуби службового собаківництва, Харківський клуб собаківництва, Центральний клуб собаківництва ГО «ТСО України». Почесні Грамоти ГО «ТСО України» отримали директор ТОВ «Школа плавання і здоров’я» Віктор АДАМСЬКИЙ - за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію підводного спорту, зміцнення спортивного іміджу Товариства, сприяння підготовці спортсменів та особового складу Сил оборони України і генеральний директор Центрального аероклубу ТСО України ім. О.К Антонова Ілля ГОНЧАРЕНКО - за значний особистий внесок у справу розвитку та забезпечення діяльності Товариства, плідну працю, сприяння Силам оборони України. Голова Товариства Сергій КОШИН особисто вручив нагороди активістам, відзначеним в наказі, та керівникам підрозділів, які були присутні на засіданні Правління. Наказ про нагородження направлений у всі Відокремлені підрозділи обласного рівня. Вітаємо всіх відзначених у наказі, дякуємо за сумлінну працю та бажаємо нових досягнень у виконанні статутних завдань нашого Товариства!
29 квітня 2026
КИЇВ ПРИЙМАЄ АКТИВ ТОВАРИСТВА 29 квітня у Києві відбулася видатна подія – тут зібралися активісти, яким члени Товариства сприяння обороні України довірили керівництво роботою громадської організації в період між черговими Загальними зборами. Об 11.00 розпочалося засідання Ради Правління, на яке були запрошені всі члени Правління та відповідальні працівники Апарату Правління ТСО України. Традиційно вшанувавши пам'ять українців, які віддали життя в боротьбі з рашистськими загарбниками, члени Ради затвердили порядок денний засідання. Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Голови Товариства з освітньої діяльності Сергія СУХАРЄВА про підсумки роботи з підготовки кадрів робітничих професій у першому кварталі та головного бухгалтера Товариства Ірини КОБИ про результати фінансово-господарської діяльності, учасники засідання затвердили відповідні рішення. Було обговорено та затверджено низку рішень щодо організаційних питань статутної діяльності, в тому числі про підписання Меморандумів про співпрацю з військовою частиною А0987 та Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Під урочисті звуки національного Гімну розпочалося засідання Правління ТСО України. Члени виконавчого органу громадської організації заслухали звіт Голови Товариства Сергія КОШИНА про свою діяльність та звіт Ради Правління про її діяльність з виконання статутних завдань за період з травня 2025 року по травень 2026 року. З доповіддю про результати роботи Відокремлених підрозділів Товариства і підпорядкованих їм навчальних закладів з підготовки робітничих професій виступив Сергій СУХАРЄВ. Незважаючи на оголошення повітряної тривоги всі питання, внесені до порядку денного, були обговорені та ухвалені відповідні рішення. Більш детальну інформацію щодо цієї важливої події ви знайдете на сторінках чергового накладу «Вісника ТСО України».
28 квітня 2026
ЗМАГАННЯ НАБИРАЮТЬ ОБЕРТІВ! 26 квітня відбувся ІІ-етап відкритого чемпіонату міста Києва з картингу, проведення якого взяла під свою опіку Київська міська організація ТСО України. В тандемі з федерацією картингу України та Київською міською дитячо-юнацькою спортивно-технічною школою з автомотоспорту ТСО України, багатоетапні чемпіонати столиці з картингу проводяться щорічно. І з кожним роком географія змагань та їхня кількість розширюється. Долучаються до змагань не тільки гуртківці спортивних закладів міста Київ, а й Київської області, що говорить про шалену популярність цього «недешевого» виду спорту. За інформацією головного судді змагань, судді національної категорії Іван Кияниченко, загалом в змаганнях взяли участь 43 учасники-пілоти віком від шести років до 17 років. Як хлопчики, так і дівчатка. Хочемо зазначити, що любов до технічних видів спорту - це окрема філософія, і якщо дітлахи все правильно зрозуміють та захочуть навчитися управляти швидкісним транспортом, то це вже буде назавжди і по життю. Головна умова в проведенні змагань, це проведення їх без травм учасників і аварійних ситуацій, і цього разу суддівська колегія та технічна служба спрацювали на відмінно, все пройшло чудово, учасники змагань порадували своєю підготовкою, результатами, а головне - присутніх батьків та рідних, які дуже вболівали. Тож, річний спортивний, картинговий марафон набирає ходи, чекаємо подальших стартів та нових перемог для себе, для батьків, для України!
27 квітня 2026
ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ. Реалізація проєкту «Захист України» у Заводському районі Запоріжжя У сучасних умовах питання підготовки молоді до дій у надзвичайних ситуаціях та формування базових навичок безпеки й оборони набуває особливої актуальності. Саме тому реалізація навчального предмета «Захист України» у закладах загальної середньої освіти, відповідно до положень, затверджених постановою Кабінету Міністрів України щодо реформування цього напряму, є важливим кроком у підвищенні рівня обізнаності та готовності учнівської молоді. У рамках впровадження зазначеної реформи та проєкту «Захист України» у Заводському районі міста Запоріжжя за участі представників Товариства сприяння обороні України було організовано та проведено комплекс практичних занять для учнів закладів освіти. Основною метою заходу стало формування у молоді практичних навичок дій у кризових ситуаціях, ознайомлення з основами домедичної допомоги, мінної безпеки та поводження зі зброєю. Одним із ключових напрямів навчання стала тактична медицина. Під час занять учні отримали базові знання щодо надання домедичної допомоги в умовах бойових дій, зокрема алгоритмів зупинки критичних кровотеч, використання турнікетів, перев’язувальних матеріалів та евакуації поранених. Особлива увага приділялася алгоритму MARCH, який широко застосовується у військовій медицині та передбачає послідовність дій при наданні допомоги постраждалим. Не менш важливою складовою навчання стало ознайомлення з мінно-вибуховою безпекою. Учням роз’яснили основні типи мін та вибухонебезпечних предметів, зовнішні ознаки, а також правила поведінки у разі їхнього виявлення. Було наголошено на категоричній забороні торкатися підозрілих предметів, необхідності негайного повідомлення відповідних служб та дотримання правил безпечної дистанції. Учасники заходу також дізналися про сучасні засоби індивідуального захисту та правила застосування. Практичний інтерес викликали заняття зі стрільби з пневматичної зброї, які проводилися з дотриманням усіх вимог безпеки. Учні мали можливість ознайомитися з базовими принципами поводження зі зброєю, правилами прицілювання та виконати навчальні вправи під контролем інструкторів. Такі заняття сприяють розвитку дисципліни, концентрації та відповідальності. Окремий блок навчання було присвячено діям під час обстрілів та надзвичайних ситуацій. Учні відпрацювали алгоритми поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правила укриття, вибору безпечних місць та дій після завершення небезпеки. Наголошувалося на важливості дотримання офіційних рекомендацій та збереження спокою у критичних ситуаціях. Проведений захід засвідчив високий рівень зацікавленості учнівської молоді та ефективність практико-орієнтованого підходу до навчання. Участь Товариства сприяння обороні України у реалізації проєкту «Захист України» сприяє не лише підвищенню рівня підготовки молоді, а й формуванню свідомого ставлення до питань безпеки, відповідальності та готовності діяти в інтересах держави. Таким чином, впровадження оновленого предмету «Захист України» у поєднанні з практичними заходами є важливою складовою формування національної стійкості та підготовки молодого покоління до викликів сьогодення. Заходи такого формату доцільно продовжувати й надалі, розширюючи їхню тематику та залучаючи ще більше учнів до отримання життєво необхідних знань і навичок.
27 квітня 2026
ПЕРЕМОГИ ПРИСВЯТИЛИ ВОЛОНТЕРАМ На базі Зорянської гімназії Чумаківської сільської громади відбулися змагання з армреслінгу, присвячені Дню волонтера. За медалі Дніпровського районного Відокремленого підрозділу Товариства сприяння обороні України боролись п'ять команд, які представляли три колективи. В особистому заліку до призової трійки увійшли Максим МАЗУР, Андрій БАРОН та Костянтин ЧЕХЛАТИЙ. У командному заліку перемогла Зорянська гімназія, друге і третє місця поділили "Випускник" та " Педагог". Взагалі у відбірковому турі у фінальних поєдинках сперечались 12 спортсменів. Найсильнішими рукоборцями стали дев’ятикласники, в активі золота та срібна медалі. Армспорсмени присвятили свої успіхи волонтерам і всім тим, хто сприяє нашій Перемозі.
27 квітня 2026
ЦЕ ШКОЛА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ… 24 квітня територія Канівського міського центру національно-патріотичного виховання перетворилася на справжній козацький вишкіл. Тут відбувся І (територіальний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для середньої вікової групи. Сьогодні проведення цієї гри має глибший сенс, ніж будь-коли. У часи, коли наша держава виборює своє право на існування, «Джура» стає тим містком, що з’єднує славетне козацьке минуле із сучасним гартом української нації. Це не просто іспит на швидкість чи влучність. Це школа відповідальності, де підлітки вчаться найголовнішому: підставити плече товаришу, миттєво приймати рішення та щиро любити свою землю не на словах, а на ділі. Тут виховується не просто дисципліна, а воля до перемоги, яка залишається з людиною на все життя. Урочиста частина розпочалася з вітальних слів почесних гостей. До учасників звернулися Наталія Внукова, головний спеціаліст відділу освіти Виконавчого комітету Канівської міської ради та Олександр Бузницький, голова Товариства сприяння оборони України Канівської громади. -Сьогодні ви не просто учасники змагань, ви – майбутнє нашої держави. Змагайтеся чесно, підтримуйте один одного і пам’ятайте: ми – одна команда. Бажаємо вам єдності, сили, щирої дружби та невичерпного патріотизму! – звучало у зверненні до молоді. Програма змагань була насиченою та вимагала від учасників не лише фізичної підготовки, а й неабияких знань та виваженості. Рої демонстрували свої вміння у «Впоряді» (стройова підготовка), стрільбі з пневматичної гвинтівки, саперній справі та тактичній підготовці, метанні гранати, у вправах «Пластун» (орієнтування на місцевості) та «Рятівник» (надання домедичної допомоги). Кожен етап виявляв своїх лідерів. Джури рою «Гарячі серця» стали неперевершеними у конкурсі зі стройової підготовки, стрільби з пневматичної гвинтівки та у саперній справі. У конкурсі з метання гранати та орієнтуванні на місцевості найкраще продемонстрували свої вміння представники рою «Козацький удар». А в тактиці ведення бою та конкурсі «Рятівник» найкращі результати показали вихованці рою «Нащадки козаків». За підсумками напруженої боротьби переміг рій «Гарячі серця» - КЗ «Канівський академічний ліцей «Гармонія», керівник рою член Ради Правління Канівської МО ТСОУ Сергій ВДОВІЧЕНКО. Друге місце виборов «Козацький удар» - Канівська ЗОШ № 1 Ім. Т.Г. Шевченка, керівник рою член Правління Канівської МО ТСОУ Георгій КРИВІЦЬКИЙ. Третє місце посіли «Нащадки козаків» - КЗ «Хмільнянський ліцей», де керівником голова Групи (первинної організації) ТСОУ Олександр БОЛДИРЄВ. Особлива атмосфера заходу була б неможливою без підтримки тих, хто знає про захист країни не з підручників. Велика вдячність чинному військовослужбовцю Дмитру Осадчуку за допомогу в суддівстві. Ваша присутність – це найкращий приклад для юних джур! Ми низько вклоняємося Збройним Силам України. Кожен азартний вигук дитини, кожна перемога на цьому полі – це результат вашого щоденного подвигу. Ви даруєте нам можливість виховувати нове покоління під українським прапором. Дякуємо джурам за активність, керівникам роїв за те, що вкладаєте душу в майбутнє України, суддям за чесність, яка вчить дітей справедливості. Ми сильні, бо ми єдині! Разом до перемоги! Слава Україні!
27 квітня 2026
ЦЕ БУВ БЕЗЦІННИЙ ДОСВІД… У СК «Прометей» міста Камʼянське 18 квітня відбувся 10-й ювілейний турнір з козацького двобою, присвячений нашим захисникам і захисницям. В змаганнях взяли участь 12 клубів. П’ять спортсменів СК «МАНГУСТ» смт Широке, де тренером Олександр БАРДАСЬ, за підтримки Широківського та Криворізького Відокремлених підрозділів ТСО України, які очолюють Андрій ГРОГУЛЕНКО та Сніжана ГРОГУЛЕНКО, у складі збірної Дніпропетровської області гідно довели на що спроможні бійці нашої збірної, показавши гарну фізичну підготовку, витримку та справжню жагу до перемоги. Для молодих бійців це був безцінний досвід, а для військових - можливість побачити, як росте нове покоління сильних і свідомих українців. У кожному клубі є ті, хто сьогодні боронить країну, і саме завдяки їм ми маємо змогу тренуватися, виступати та розвиватися. Спортсмени виступали у декількох розділах: Борня-3 (аналог ММА), К1, Боротьба окремо. Варто відзначити дебютантів: сильний виступ і справжній бій з характером Максима ПАУЧЕНКА у розділі К-1 та поєдинок Тараса БОБОШКА з чемпіоном світу у розділі Борня-3. Наші результати: БОБОШКО Тарас, ПАУЧЕНКО Максим та КВИЧ Станіслав вибороли перші місця, БАЛЄВ Владислав та АРТЕМЕНКО Дмитро – другі. Змагання проходили на високому рівні як у клітці для поєдинків, так і на татамі для боротьби. Це були видовищні бої при чудовій організації змагань! Дякуємо організаторам за можливість брати участь у таких подіях! Пишаємося кожним спортсменом нашого клубу. Ми не зупиняємось - аналізуємо, робимо висновки і рухаємось далі. Вперед, до нових перемог! І окрема подяка нашим захисникам. Саме завдяки вам ми маємо можливість жити, тренуватися і змагатися. |
СтаттiВiдео |
|
ТСО УКРАЇНИ
Товариство сприяння оборонi України © 2007–2010 Всi права захищенi. |
|
|
|
|