6 листопада 2019

«АФГАНЦІ» ЗМАГАЛИСЯ У СТРІЛЬБІ

«АФГАНЦІ» ЗМАГАЛИСЯ У СТРІЛЬБІ

У рамках державного свята захисника України, який відзначався за нещодавнього релігійного празника Покрови, на Міжгірщині продовжують проводитися заходи з метою піднесення патріотичного духу. Нещодавно з ініціативи РСТК ТСО України (директор Микола Янчик) та районної спілки ЗТО УСВА (голова Карл Федак) відбувся перший турнір стрільців з пневматичної гвинтівки серед ветеранів-афганців Міжгірської районної спілки ЗТО УСВА.


З нагоди такої події учасники змагання за доброю традицією поклали кошики квітів до пам’ятника воїну-інтернаціоналісту в райцентрі, вшанувавши пам’ять своїх бойових побратимів, які не повернулися живими з війни в Афганістані, серед котрих був і міжгірець Михайло Цендра, а також тих, кому судився короткий вік життя після демобілізації. До речі, зі 156 молодих верховинців, які під час строкової служби в лавах радянської армії за волею командування зі зброєю руках побували в ісламській країні, на даний час серед нас вже лише 78. Не так просто пережити жахи війни – так гірко засвідчує буття…

У першості на майстерність влучності у тирі однакову кількість очок набрали Федір Пиринець та Карл Федак, голова районної спілки ЗТО УСВА, які і розділи між собою два перші  місця. У призери попали також Михайло Млавець, який зайняв друге та Федір Шегута - третє місце. Окрім них змагалися також Іван Шако, Василь Ворон, Володимир Багай, Іван Івась та Іван Калинич. Останньому цього дня виповнилося 50 років. Соратники тепло і сердечно вітали ювіляра з полуднем віку і зичили всіх земних гараздів, серед яких, звичайно, найважливішим буває міцне здоров’я. Іван Федорович в азіатській державі, охопленій полум’ям збройної чвари, перебував рік і два місяці, з честю і мужністю у чинні молодшого сержанта виконував нелегкий обов’язок на посту в самому Кабулі, під свист куль і вибухи снарядів. Можливо, екзаменаційний строк на хоробрість був би і більшим для юнака, але на велике щастя нарешті відбулося виведення обмеженого контингенту радянських військ з чужої країни, в якому взяв участь і колочавський солдат. Як зізнається, полегшено зітхнув після тривожної служби тільки тоді, коли повернувся у село над Тереблю, де його міцно обнімала безмежно щаслива рідня. З дружиною Наталією виховали сина Вадима та дочку Мирославу. Найсвященіший заповіт Івана Федоровича своїм дітям, щоб ніколи не стати свідком кровопролитних битв, а в мирі жити і трудитися. Однієї думки з ним його побратими, на долю яких випало в молодості страшне випробування.       


Повернутися до списку

ТСО УКРАЇНИ
Товариство сприяння оборонi України
© 2007–2010 Всi права захищенi.