UARU

Главная \ Новини та події

Новини та події

11 серпня 2022
ВІЙНА ОЧИМА ДІТЕЙ
ВІЙНА ОЧИМА ДІТЕЙ
Відокремлені підрозділи ТСО України Житомирщини взяли участь у проєкті «Війна очима дітей», який проводився обласною організацією Товариства разом із популярним літературно-художнім журналом «Дніпро». Для участі в проєкті потрібно було охочим дітям віком до 17-ти років надіслати різножанрові літературні твори, щоденники, листи, вірші та малюнки, написані під час війни в України. Діти - джерело енергії кожного народу, однак, разом із тим, є найвразливішим прошарком суспільства. Вони гостро відчувають усе, в тому числі й війну. Свої щирі переживання нерідко переносять на папір, зображаючи надію на мирні часи, нашу перемогу, воїнів-героїв і тепло українських сердець. В проєкті «Війна очима дітей» взяли участь 129 дітей, які представили 144 творчі роботи. Через унікальну прозу, поезію та малюнки маленькі українці передали увесь свій біль і найзаповітніше бажання – мир в Україні! Редакцією журналу «Дніпро» прозовий твір «На межі божевілля» КРИВЕЦЬ Дар’ї, який представила Хорошівська РО ТСОУ, був відібраний для друку в журналі. КРИВЕЦЬ Дар’я нагороджена грамотою Житомирської ОО ТСОУ та подякою журналу «Дніпро». Нагороди вручала голова Хорошівської РО ТСОУ Валентина ОНОФРІЮК. Вітаємо з нагородами і визнанням майбутню відому журналістку Дар’ю КРИВЕЦЬ та дякуємо оборонцям Житомирщини за активну участь в залученні українських дітей до патріотичної роботи! Ми пишаємося вами, дорогі колеги!
25 липня 2022
В КРОПИВНИЦЬКОМУ ГОТУЮТЬ ПОШУКОВИХ СОБАК
В КРОПИВНИЦЬКОМУ ГОТУЮТЬ ПОШУКОВИХ СОБАК
Кіровоградська обласна організація ТСО України разом з Кропивницьким міським спортивним клубом на постійній основі надає волонтерську допомогу Збройним Силам України. За ініціативи клубу створений центр підготовки собак-детекторів. Власними коштами закуплено витратні матеріали для проведення навчання кінологів - членів клубу. Впродовж двох тижнів разом зі своїми підопічними собаками вони проходили навчання в Житомирській області у спеціалістів, які співпрацюють з прикордонною службою та ЗСУ. Навчання проводились за спеціальною програмою підготовки пошукових собак.
20 липня 2022
ПЕРСОНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КЕРІВНИКА – НАГАЛЬНЕ ПИТАННЯ ЧАСУ!
ПЕРСОНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КЕРІВНИКА – НАГАЛЬНЕ ПИТАННЯ ЧАСУ!
19 липня в режимі онлайн відбулося засідання Ради Правління Товариства за участі голів Відокремлених підрозділів обласного рівня. Члени керівного виборного органу розглянули низку невідкладних питань щодо діяльності ТСО України в особливих умовах та прийняли відповідні рішення. Військові дії, розв’язані рашистськими терористами проти України, та ракетні обстріли території багатьох областей нанесли значних збитків нашим організаціям. Члени Ради одноголосно вирішили надати фінансову допомогу навчальним і спортивно-технічним закладам Миколаївської, Сумської, Чернігівської, Львівської та Дніпропетровської областей, Центрального та Харківського аероклубів. Рада Правління запропонувала головам обласних організацій надати пропозиції щодо надання допомоги Збройним Силам України. Обговорення та прийняття рішення заплановано провести на черговому засіданні, яке заплановано провести офлайн найближчим часом. Під час обговорення питань практичної діяльності Голова Товариства Сергій Кошин акцентував увагу голів обласних організацій на їхній персональній відповідальності за стан справ у Відокремлених підрозділах та забезпеченні ефективності діяльності створених ними апаратів Правлінь. По закінченні засідання заступник Голови Сергій Сухарєв доповів про шляхи вирішення питань, які виникли під час вебінару з директорами навчальних закладів.
5 липня 2022
ТАК ТРИМАТИ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
ТАК ТРИМАТИ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Помічник голови Полтавської обласної організації Товариства сприяння обороні України Олена Терехова інформує про змагання з нагоди Дня Конституції України, які відбулися за підтримки оборонців Полтавщини. Вихованці ВСЦ "Воїн", гуртка "Захисник України" КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області» та діти зі статусом внутрішньо переміщених осіб змагалися у влучності стрільби з пневматичної гвинтівки. У кожній віковій категорії серед юнаків та дівчат визначили переможців. Вони отримали нагороди від голови Відокремленого підрозділу ТСО України Василя Василенка.
27 червня 2022
28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
28 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
Сьогодні Україна відзначає День Конституції, від дня ухвалення якої минуло вже 26 років. Але витоки створення Основного Закону сягають ще часів Ярослава Мудрого, коли з’явилася Збірка Законів Київської Русі. Наступним кроком варто відзначити Договір-Конституцію Пилипа Орлика, яка є офіційно визнаною козацькою українською Конституцією і вважається однією з перших європейських конституцій. Договір гетьмана Війська Запорізького зі старшиною та козацтвом Війська за дорученням військової громади підписав кошовий отаман Кость Гордієнко. Цей документ, який визначав права і обов’язки усіх членів Війська, був укладений у квітні 1710 року на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер. В Конституції чітко просліджувалася «наскрізна» ідея державної незалежності народу Русі - з демократичною формою правління та убезпеченням від зазіхань з боку Московської держави. Через два століття українці намагалися вкотре створити власну Конституцію. Йдеться про основний закон УНР, який називався «Статут про державний устрій, права і вільності УНР», прийнятий Центральною Радою 29 квітня 1918 року. В документі проголошувались державна незалежність і територіальна цілісність України, демократичні свободи та рівність прав громадян. Планувалося, що Республіка буде очолюватися Всенародними Зборами як вищою законодавчою владою, посада президента не передбачалася. Українська Народна Республіка проголошувалась самостійною, суверенною, незалежною державою, територія якої повинна бути неподільною, а суверенне право повинно належати народу. За роки радянської влади в Україні було прийнято чотири редакції Конституції УРСР – 1919, 1929, 1937, 1978 років. Процес підготовки сьогоднішньої Конституції України розпочався у 1990 році – ще за часів Української РСР. Впродовж шести років було запропоновано 15 її проектів від конституційної комісії, політичних партій, науковців. Всі вони значно різнилися. Комуністи, наприклад, пропонували зберегти назву УРСР, відновити радянську форму правління, обмежити права президента і увійти в новий Союз. Зрештою, 28 червня 1996 року о 9 год.18 хв. після майже 24 годин безперервної праці Верховна Рада України ухвалила Конституцію незалежної України. За основний Закон проголосували 315 депутатів, 36 були проти, 12 утримались. 30 депутатів взагалі не голосували. Шановні колеги, дорогі друзі! В ці важкі, трагічні для нас, українців, дні, коли вирішується доля нашої державності, вітаємо вас з Днем Конституції! Бажаємо усім нам Перемоги над російським дияволом, миру на нашій, Господом Богом даній землі! Від імені Правління Товариства сприяння обороні України Сергій Кошин.
27 червня 2022
ЕКОНОМІЧНА СТІЙКІСТЬ ДЕРЖАВИ – ЗАПОРУКА ГІДНОЇ ВІДСІЧІ АГРЕСОРУ!
ЕКОНОМІЧНА СТІЙКІСТЬ ДЕРЖАВИ – ЗАПОРУКА ГІДНОЇ ВІДСІЧІ АГРЕСОРУ!
14 червня відбулося чергове засідання Ради Правління Полтавської обласної організації ТСО України. Як повідомила помічник голови з кадрової роботи Олена Терехова, учасники засідання обговорили підсумки 2021 року та першого кварталу поточного. Враховуючи ситуацію в Україні, пов’язану з триваючою агресією північного сусіда, пріоритетним напрямком своєї діяльності визначили забезпечення повноцінної ефективності навчальних закладів, збереження робочих місць та сплату податків, що є запорукою економічної стійкості держави, її спроможності ефективно протистояти агресору. Члени Ради Правління визначили кращі навчальні заклади Товариства області за підсумками 2021 року в трьох номінаціях. *Кращий навчальний заклад за показниками навчально-виробничої діяльності: -І місце та Перехідний кубок - Полтавський навчальний центр, директор Пономаренко Анжела Миколаївна -ІІ місце - Міський спортивно-технічний клуб «Дніпро», директор Садовський Юрій Вадимович та НЗОГ «Зіньківський РСТК ТСО України», директор Бойко Олена Вікторівна -ІІІ місце - Лохвицький спортивно-технічний клуб, директор Демчук В’ячеслав Іванович. *Кращий навчальний заклад за станом матеріально-технічної бази: -І місце та Перехідний кубок - Лохвицький спортивно-технічний, директор Демчук В’ячеслав Іванович -ІІ місце - Гадяцький районний спортивно-технічний клуб ТСО України, директор Глушак Олександр Васильович -ІІІ місце - Міський спортивно-технічний клуб «Дніпро», директор Садовський Юрій Вадимович. *Краща організація військово-патріотичної та спортивно-масової роботи: -І місце та Перехідний кубок - НЗОГ «Зіньківський районний спортивно-технічний клуб ТСО України», директор Бойко Олена Вікторівна -ІІ місце - Великобагачанський районний спортивно-технічний клуб, директор Бандур Анатолій Володимирович -ІІІ місце - Полтавський НЦ, директор Пономаренко Анжела Миколаївна.
23 червня 2022
ПЛАНОВА ПЕРЕВІРКА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НА ІВАНО- ФРАНКІВЩИНІ
ПЛАНОВА ПЕРЕВІРКА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НА ІВАНО- ФРАНКІВЩИНІ
22 червня, перед початком проведення планової документальної ревізії фінансово-господарської та повсякденної діяльності Верховинського спортивно-технічного клубу ТСО України, комісія на чолі з головою обласної організації ТСО України Дмитром Плешивенком відвідала Коломийську автомобільну школу, де директору Олегу Захаруку був вручений перехідний Кубок обласної організації за зайняте перше місце серед автомобільних шкіл за підсумками роботи 2021 року. У Верховинському спортивно-технічному клубі Дмитро Плешивенко вручив інструктору з індивідуального навчання водінню автомобіля СТК Юрію Додюку відзнаку Міністра оборони України «За сприяння Збройним силам України». Під час перевірки надана методична допомога в плані нарахування заробітної плати, ведення бухгалтерської документації, авансових звітів, оформлення договорів оренди та документації з організаційно-масової, кадрової роботи і діловодства. Директор Верховинського СТК Василь Скидан подякував членам комісії за надану методичну допомогу та підкреслив важливість і необхідність подібних перевірок.
13 червня 2022
ВСЕ ДЛЯ ФРОНТУ, ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ!
ВСЕ ДЛЯ ФРОНТУ, ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ!
Великобагачанська районна організація Товариства, що на Полтавщині, не припинила своєї діяльності з початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією проти України. Як інформує очільник осередку Анатолій Бандур, вже 25 лютого 2022 року на засіданні Ради Правління було прийнято рішення про діяльність районної організації на період війни та надання матеріальної допомоги місцевим підрозділам територіальної оборони. Впродовж трьох місяців організація в основному зосередила свої зусилля на участі у волонтерській діяльності. Так наш осередок став одним із активних членів волонтерського центру у Великій Багачці. Члени ГО ТСО України та слухачі курсів з підготовки водіїв беруть участь у плетінні маскувальних сіток, збиранні тканин по населених пунктах громади для виготовлення стрічок для сіток, у нарізанні стрічок, виготовленні запалювальної суміші – «Коктейлів Молотова», виготовленні маскувальних костюмів «кікімора» для снайперів. СТК надає допомогу транспортом у перевезенні гуманітарної допомоги та продукції волонтерського центру. Також силами працівників спортивно-технічного клубу були організовані навчання з первинної медичної підготовки для мешканців селища. Для проведення навчань викладач курсів з медичної підготовки Лайла В.І. залучав оргтехніку та плакати нашого навчального закладу. Для земляків, які беруть участь у діяльності волонтерського центру, були проведені заняття з вивчення автомату Калашникова, а також організовані стрільби з пневматичної гвинтівки. Їх проводили активісти районної організації ТСО України Бандур А.В, Солод Г.М. та Щербина С.В. Діяльність оборонного осередку і СТК висвітлено на сторінках місцевої газети «Рідний край».
2 червня 2022
НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ПІДСУМУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ПІДСУМУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
26 травня відбулося засідання Ради Правління Івано-Франківської обласної організації ТСО України з використанням програми ZOOM. До обговорення питань порядку денного були запрошені директори та головні бухгалтери навчальних закладів. Учасники засідання заслухали доповідь заступника голови Сергія Каліфіцького про підсумки підготовки кадрів масових технічних професій за 2021 рік та перший квартал 2022 року. Він довів колегам здобутки і недоліки в підготовці кадрів та запропонував шляхи покращення роботи навчальних закладів. Головний бухгалтер Відокремленого підрозділу Людмила Хайленко оголосила результати фінансово-економічної роботи за обговорюваний період, звернула увагу керівників навчальних закладів на дотримання фінансової дисципліни, на недопущення заборгованості по відрахуваннях, своєчасне погашення зобов’язань перед бюджетом і державними фондами, на рентабельність та прибутковість організацій. За підсумками роботи навчальних закладів у минулому році Перехідними Кубками і дипломами першого ступеню були нагороджені Городенківський СТК та Коломийська АШ, а директори Андрій Мандич і Олег Захарук – грамотами обласної організації. Отримали нагороди і навчальні закладі, які зайняли призові місця, та їхні керівники. За підсумками 1-го кварталу 2022 року переможцями були визначені Городенківський, Верховинський і Коломийський СТК. Серед автошкіл кращими оголошені Калуська, Коломийська та Бурштинська. Голова обласної організації Дмитро Плешивенко відповів на запитання учасників засідання, які стосувалися діяльності у цей важкий для України час.
28 травня 2022
БАЖАЄМО УСПІХІВ НА НОВІЙ ПОСАДІ!
БАЖАЄМО УСПІХІВ НА НОВІЙ ПОСАДІ!
27 травня відбулося засідання Правління Хмельницької обласної організації. В роботі виборного керівного органу Відокремленого підрозділу взяв участь заступник Голови Товариства Олександр Конончук. Члени Правління задовольнили заяву голови обласної організації Петра Шубіна та достроково припинили його повноваження. В результаті таємного голосування очільником осередку більшістю голосів обрано діючого заступника голови обласної організації Миколу Трембача. Дякуємо Шубіну Петру Михайловичу за його багаторічну плідну працю на посаді керівника оборонного Товариства Хмельниччини. Знаємо Миколу Івановича Трембача як відповідального, активного і працездатного голову Ярмолинецької районної організації ГО ТСО України і бажаємо йому виправдати довіру колег на новій посаді!
26 травня 2022
СПОРТИВНИМИ ПЕРЕМОГАМИ ДОПОВНЮЄМО ПЕРЕМОГИ НА ПОЛІ БОЮ!
СПОРТИВНИМИ ПЕРЕМОГАМИ ДОПОВНЮЄМО ПЕРЕМОГИ НА ПОЛІ БОЮ!
Нелегкі часи переживає наша країна, але ми продовжуємо виконувати статутні завдання, опікуємося спортом. Про це йшлося на засіданні Ради Правління 24 травня. Аналіз спортивної діяльності за минулий рік свідчить про те, що організаційні зусилля Товариства, його матеріальні і фінансові ресурси, спрямовані на розвиток технічних видів спорту, приносять успіхи. Тисячі молодих людей мають можливість оволодіти спортивною майстерністю під керівництвом досвідчених тренерів, інструкторів, керівників технічних гуртків та секцій. Відокремлені підрозділи Товариства, працівники управління національно-патріотичної роботи та спорту забезпечили проведення всіх чемпіонатів та Кубків України, чемпіонатів та Кубків ГО «ТСО України», запланованих на 2021 рік. Збірні команди України з неолімпійських (технічних та прикладних) видів спорту, 98% яких складають спортсмени ТСО України, вибороли на чемпіонатах та Кубках світу і Європи 191 медаль: 74 золотих, 61 срібну та 56 бронзових. Цьому активно сприяли керівники Відокремлених підрозділів обласного рівня, центральних спортивно-технічних клубів ТСО України, які безпосередньо проводять роботу з підготовки спортсменів для збірних команд. Серед них Ольга Ніколаєнко, Микола Довбня, Микола Лобушко, Василь Хамула, Анатолій Долинський, Анатолій Новгородський, Наталія Сарваш. За досягнуті успіхи один наш спортсмен отримав почесне звання Заслуженого майстра спорту, двоє стали майстрами спорту України міжнародного класу. 40 вихованців виконали нормативи майстрів спорту і 112 - кандидатів у майстри спорту України. Товариство активно сприяє проведенню запланованих календарними та фінансовими планами чемпіонатів та Кубків України і ГО «ТСО Україна» разом зі спортивними федераціями неолімпійських видів, з якими укладені договори про співпрацю. Міністерство молоді та спорту не покращило фінансовий стан федерацій, тому частина фінансових навантажень лягла на бюджети обласних організацій Товариства, які є основними базами роботи майже 20 спортивних федерацій України. РАДІОСПОРТ активно розвивається у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Львівській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях та у Київській міській організації. 2021 року було проведено 15 чемпіонатів України та чемпіонатів ГО «ТСО України», чотири Кубка України та три Кубка ГО «ТСО України» і понад 95 обласних та районних змагань. Збірна України зі спортивної радіопеленгації, складена виключно зі спортсменів ТСО України, взяла участь у двох чемпіонатах Європи, чемпіонаті та Кубку світу, де завоювала 61 золоту, 52 срібних та 47 бронзових медалей. МОТОЦИКЛЕТНИЙ СПОРТ найбільш популярний у Закарпатській, Житомирській, Харківській, Сумській, Рівненській областях та місті Києві. Минулого року було проведено три чемпіонати ГО «ТСО України». СУДНОМОДЕЛЬНИЙ СПОРТ традиційно успішно розвивається в Полтавській, Миколаївській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Вінницькій, Рівненській, Черкаській, Одеській областях та місті Києві. Звітного року проведено 11 чемпіонатів України та чемпіонатів ГО «ТСО України». Збірна України з судномодельного спорту, де виключно наші спортсмени, взяла участь у двох чемпіонатах Європи і виборола 11 золотих та по чотири срібні і бронзові медалі. АВТОМОДЕЛЬНИЙ СПОРТ має прописку в Миколаївській, Запорізькій, Дніпропетровській, Львівській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Тернопільській, Одеській, Чернівецькій областях та столиці. Проведено 11 чемпіонатів України, 11 чемпіонатів ГО «ТСО України», чотири Кубки України та дев’ять Кубків Товариства. АВТОМОБІЛЬНИЙ СПОРТ має місце в Кіровоградській, Сумській, Миколаївській, Рівненській, Київській областях та Києві. ВОДНО-МОТОРНИМ СПОРТОМ захоплюються в Черкаській, Дніпропетровській, Одеській, Кіровоградській, Хмельницькій областях та Києві. Було проведено три чемпіонати та два Кубки ГО «ТСО України». За сприяння Тернопільської обласної організації ТСОУ проведено чемпіонат світу. СЛУЖБОВЕ СОБАКІВНИЦТВО є одним з важливих напрямків нашої діяльності. За останні роки вдалося вивести на належний рівень роботу кінологічної системи Товариства. Фахівці Товариства активно залучаються до занять, семінарів, тренувань та наукової роботи з Міністерством юстиції, Збройними силами України, Національної гвардією України. Велика вдячність за підтримку клубів собаківництва головам Відокремлених підрозділів Ніколаєнко О.М., Левченку М.М., Скибі М.О., Самойленку М.О., Сорочану В.В., Кавунову В.А. та керівникам клубів Кривоколінській Н.М., Михайлову Є.В., Томшинському Б.І., Гребенюку С.І., Палію Н.К., Дичко В.Ф. Дякуємо ветеранам спорту, які працюють в організаціях нашого Товариства, та всім спортсменам, тренерам, інструкторам, працівникам, які відповідають в обласних організаціях за національно-патріотичну роботу та спорт, головам Відокремлених підрозділів ГО «ТСО України». За підсумками 2021 року кращими з розвитку спорту визначено Київську міську, Черкаську та Сумську обласні організації. Серед стрілецьких тирів – Чернігівський і Одеський ОССК, Білоцерківський ГП ССК ТСО України. Серед авіаційних організацій – Харківський і Центральний аероклуби, Львівській АСК ТСО України. Підприємства центрального підпорядкування – ТОВ «Школа плавання і здоров’я» та Підприємство Центральний клуб собаківництва. Серед клубів службового собаківництва кращими визнані Черкаський ОКСС, Кропивницький МСК, Київський МКС ТСО України. Навіть активні бойові дії, розв’язані агресивною воєнщиною росії на території України, не припинили спортивну діяльність нашого Товариства. У 2022 році проведено три чемпіонати ГО «ТСО України в рамках чемпіонатів України з радіозв’язку на коротких хвилях телеграфом, телефоном та цифровими видами зв’язку. За активної участі голови Волинської обласної організації ГО «ТСО України» Анатолія Долинського та його вихованців збірна України взяла участь в Кубку Європи, де посіла перше місце. Автомоделісти провели два чемпіонати України (чемпіонати ГО «ТСО України) з радіокерованих та трасових моделей. В місті Піла, Республіка Польща, 6-8 травня відбулися змагання етапу Кубку Європи, де вдало виступили наші спортсмени: Сафіяник Ігор – перше та Здебський Анатолій друге місця в класі 3b; Лисенко Віктор - третє місце у класі 1; Вагін Валерій - шосте місце у класі 4. Бажаємо нашим спортсменам, тренерам, організаторам спортивної роботи нових спортивних успіхів! Покажемо всьому світові, що ми вміємо і прагнемо перемагати не тільки на полі бою, а й у спортивних битвах!
24 травня 2022
ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВА
ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВА
25 травня відбулося чергове засідання Ради Правління Товариства в режимі онлайн. До обговорення питань були запрошені голови Відокремлених підрозділів обласного рівня. Відкриваючи онлайн-конференцію, Голова ТСО України Сергій Кошин відзначив, що члени Товариства, в тому числі керівники Відокремлених підрозділів, які з початком війни влилися в лави Збройних Сил та інших силових структур України, з честю виконують свій військовий обов’язок. Від імені членів Ради та колег він привітав голову Чернігівської обласної організації Ігоря Бизгана, який Указом Президента за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Члени Ради заслухали звіт першого заступника Голови Товариства Надії Титенок про спортивну роботу ГО «ТСО України» у 2021 році, обговорили низку питань з організаційної та господарської діяльності підрозділів Товариства. Керівний орган прийняв важливі практичні рішення щодо співпраці Відокремлених підрозділів ТСО України з підрозділами Збройних Сил та інших формувань України в своїх регіонах. Заступники Голови Сергій Сухарєв і Олександр Конончук відповіли на запитання учасників засідання, дали роз’яснення відносно окремих напрямків діяльності. Вирішено найближчим часом провести вебінар з директорами навчальних закладів по обговоренню документів Кабміну України, які регламентують навчальний процес з підготовки водіїв автотранспортних засобів.
17 травня 2022
СПОРТСМЕНИ ТОВАРИСТВА ПІДТРИМАЛИ СВОЇХ ЗАХИСНИКІВ
               СПОРТСМЕНИ ТОВАРИСТВА ПІДТРИМАЛИ СВОЇХ ЗАХИСНИКІВ
Департаментом сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради 14 травня в парку культури та відпочинку імені Лесі Українки був організований благодійний забіг на підтримку 14-ої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Волинська обласна організація ГО ТСО України взяла участь у заході, задіявши понад 20 спортсменів радіопеленгації різного віку. До складу команди увійшли тренер Ігор Долинський, голова обласної організації Анатолій Долинський і його заступник Сергій Петровський, директор Луцької автошколи Валерій Кофан та інші члени Товариства. У скарбничку підтримки нашими спортсменами було покладено 5000 грн. Слава нашим захисникам! Слава Україні!
17 травня 2022
ВІТАЄМО З ДНЕМ РЕЗЕРВІСТА!
ВІТАЄМО З ДНЕМ РЕЗЕРВІСТА!
19 квітня 2019 року Президент України, спираючись на важливу роль резервістів у захисті України, її незалежності та територіальної цілісності, ухвалив Рішення про щорічне відзначення Дня резервіста 18 травня. Українські резервісти отримували професійний вишкіл і гартувалися у реальних запеклих боях із російським агресором. Саме тому вони, сформовані у найскладніших умовах війни, є потужним потенціалом національного війська. І сьогодні вони своєю звитягою підтверджують готовність захистити Батьківщину. День резервіста — свято громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, проявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і знаходяться у готовності в будь-який час знову стати до лав українського війська. Після переможного завершення Франко-прусської війни у 1871 році Бісмарк заявив, що своїй перемозі країна зобов'язана не будь-кому, а... прусському вчителю. З приводи авторства цієї історичної фрази можуть сперечатися історики, а ми твердо впевнені, що справжнім професійним Резервістом може стати лише той хлопець чи дівчина, які з юних років виховані патріотами своєї Батьківщини. І за це ми сьогодні дякуємо нашому шкільному вчителю – викладачу предмету «Захист України». Це члени нашого Товариства Сергій Гуссіді, який воював пліч о пліч з «кіборгами», Віктор Трухан, який за власної ініціативи створив у Чернігівській школі №34 музей Слави України, Олександр Панадій, організатор і керівник клубу «Юний десантник» та безліч інших вихователів, якій передають свій багатющий життєвий та військовий досвід своїм вихованцям. Ми високо цінуємо внесок у патріотичне виховання підростаючого покоління керівника «Молодіжної козацької січі Ярмолинеччини» Федіра Пронака, директора Знаменського СТК Володимира Колебіденка, очільника районної організації ТСО України Миколи Трембача, засновника Всеукраїнського чемпіонату юних кінологів Євгена Михайлова, начальників авіаційних клубів Товариства Сергія Філатова і Сергія Семеновича, активіста Товариства, учасника війни в Афганістані, барда і волонтера Володимира Щеглова. Цей список можна продовжувати безкінечно. Вважаємо доцільним висловити слова подяки і організаторам виховної роботи Першому заступнику Голови Товариства Надії Титенок та її колегам з управління, головам обласних організацій Юрію Шутяку, Миколі Лобушку, Миколі Левченку, Василю Василенку, заступнику голови столичної організації Сергію Соловей на багатьом іншим. Наші вітання та щира вдячність усім резервістам за взірцеву службу українському народові, вірність військовій присязі та постійну готовність до захисту нашої Батьківщини. Земний уклін всім, хто своєю невтомною працею прищеплює почуття патріотизму молоді, передає їй свій безцінний життєвий досвід, формує високо вмотивовані кадри для Українського Резерву. Слава патріотам України! Перемога буде за нами!
12 травня 2022
ВІТАЄМО І ЩИРО ДЯКУЄМО!
ВІТАЄМО І ЩИРО ДЯКУЄМО!
В Республіці Польщі, місто Замосць, з 6 по 8 травня відбулися міжнародні змагання на Кубок Європи зі спортивної радіопеленгації - IX меморіал засновника польського союзу радіоспорту Здіслава Стжемичного. В змаганнях взяли участь понад вісімдесят спортсменів у складі дев’яти команд з різних вікових груп. Україну представляли спортсмени міста Луцька, Києва та Нетішина Хмельницької області. За результатами запеклої триденної спортивної боротьби в загальнокомандному заліку перше місце посіла команда міста Луцька, другими стали представники Києва, а третіми міста Нетішин. В особистому заліку по вікових категоріях учасників перемогу здобули: Ч-20 Іщук Владислав, Луцьк Ж-20 Власюк Юлія, Київ Ж-19 Лотоцька Аліна, Луцьк Ч-19 Дворніков Даня з Лиману і Мироненко Максим, Луцьк Ж-14 Іщук Вікторія, Луцьк і Острощенко Софія, Київ Ч-14 Бойко Богдан і Новак Даня, Луцьк Ж-16 Дермет Анна, Київ Ч-16 Стеценко Павло, Київ і Синявський Іван, Нетішин Ч-40 Кубісяк Марек, Польща Ж-35 Братчук Алла, Луцьк Ч-50 Дептульський Томаш, Польща Ч-60 Іванчихін Микола, Київ. Вітаємо спортсменів-радіопеленгаторів України з високими результатами і бажаємо нових успіхів у спортивній майстерності! В цей, такий нелегкий для країни час, ваші успіхи надихають українців і надають наснаги у боротьбі з лютим ворогом. Дякуємо мерові міста Замосць Рішарду Глівінському за надану можливість і радушний прийом нашої делегації, за організацію змагань на найвищому рівні!
7 травня 2022
ПЕРЕМОГЛИ НАЦИСТІВ – ПЕРЕМОЖЕМО І РАШИСТІВ!
ПЕРЕМОГЛИ НАЦИСТІВ – ПЕРЕМОЖЕМО І РАШИСТІВ!
Шановні колеги, дорогі друзі! 8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На жаль, ця вікопомна дата стала ще одним актом агресії Росії, яка оголошує себе державою-визволительницею, що ціною лише своїх власних зусиль принесла свободу народам Європи. Вони не бажають і згадувати про те, що у цій страшній війні брали участь більш як 60 держав світу, воєнні дії точилися на теренах сорока з них, до армій було мобілізовано понад 110 мільйонів людей, а загальні людські втрати становлять близько 55 мільйонів осіб, з яких 27 мільонів загинули на фронтах. Україна постраждала, зважаючи на понесені втрати, чи не найбільше, зробивши при цьому гідний внесок у її завершення. Мільйони українців воювали на всіх радянських фронтах , а також в арміях країн антигітлерівської коаліції. Тому ці травневі Дні є святими для кожного з нас. Вони символізують не лише перемогу над нацистами, а й незламність українського народу, його жертовність заради свого майбутнього. Особливого значення вони мають сьогодні, в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу Незалежність і територіальну цілісність, а також загрожує миру у всій Європі. У 1939–1945 роках нашим ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому гаслом цих вікопомних днів має бути: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!». Вічна пам′ять нашим батькам і дідам – переможцям фашизму! Слава нашим героям, які сьогодні боронять Україну і весь світ від рашистських загарбників! Слава Україні! З повагою і найкращими побажаннями Голова Товариства сприяння обороні України Сергій Кошин
3 травня 2022
НАШИМ КІНОЛОГАМ Є ПРО ЩО ЗВІТУВАТИ!
НАШИМ КІНОЛОГАМ Є ПРО ЩО ЗВІТУВАТИ!
У попередній публікації прес-центр надав інформацію щодо одного з аспектів діяльності Запорізького клубу собаківництва ТСО України. Його керівник Євген Михайлов не тільки активно працює разом зі своїми колегами, але й оперативно повідомляє про це громадськість всіма можливими засобами інформації. На жаль, не всі клуби Товариства мають таку можливість. Тому ми звернулися до керівника Центрального клубу собаківництва ТСО України Ірини Федосенко з проханням надати стислий огляд діяльності тих клубів собаківництва Товариства, з якими вона має можливість співпрацювати. Ось таку інформацію ми отримали. Харків. Керівник клубу Тронько Олександр, незважаючи на складну ситуацію у місті та області, зберіг генофонд поголів‘я собак, бере активну участь у волонтерській допомозі для собак Харківщини, налагодив співпрацю з нашими міжнародними колегами щодо забезпечення харчових та ветеринарних потреб чотириногих друзів. Черкаси. З перших днів війни черкащани активно долучилися до волонтерської роботи. Керівник клубу Наталія Кривоколінська та члени клубу почали надавати посильну допомогу в кормах та ветеринарному забезпеченні всіх тварин, які того потребували. Завдяки налогодженню тісної співпраці з міжнародними організаціями, вони мали змогу надавати допомогу не тільки тваринам, а й тимчасово переміщеним особам, які знаходяться на території міста та області. Одеса. Керівник клубу Марина Дьомкіна з початку війни на власному розпліднику для собак розпочала прийом тварин, які опинилися без прихисту в наслідок бойових дій, забезпечила їх всім необхідним для нормального життя та дресирування. Разом з членами клубу вони активно долучилися до волонтерської допомоги всім, хто того потребує. Кропивницький, керівник клубу Микола Палій. Кропивничани з перших днів війни розпочали активну волонтерську діяльність по наданню допомоги тваринам. В клубі знайшли притулок багато друзів людини, які опинилися в скрутному становищі. Службові собаки клубу, разом з інструкторами-кінологами ТСО України, несуть службу та забезпечують праворядок на території області. Окрема подяка голові обласної організації Миколі Левченку за допомогу в розміщені, забезпеченні харчуванні та наданні прихисту переміщеним особам - власникам домашніх тварин! Центральний клуб Товариства сприяння обороні України з перших днів війни активно надає волонтерську допомогу в кормах та амуніції службовим кінологічним підрозділам Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби. Також була надана волонтерська допомога хірургічним інструментом та медичними матеріалами в лікарню міста Чернігова. Налагоджена взаємодія з патріотичними організаціями Литовської республіки щодо надання волонтерської допомоги кінологічного спрямування та амуніції для наших бійців. За потреби, надаеться допомога притулкам для тварин та власникам собак, які цього потребують. Маріуполь. Незважаючи на надзвичайно складну ситацію в місті, інструктори клуба продовжують діяльність поки що в іншому регіоні. Свою справу не покинули, налогоджують кінологічну діяльність та створюють необхідну матеріальну базу для якісної роботи. Не можна не відзначити і таку рису характеру наших маріупольців як ЛЮДЯНІСТЬ: попри всі труднощі, вони змогли вивести значну частину своїх вихованців в безпечні регіони, де їм забезпечили і проживання, і подальше тренування. Приємно відзначити, що не без участі голів обласних організацій Товариства Юрія Шутяка і Віктора Кавунова та директора Центрального клубу собаківництва в лавах Національної гвардії України, що на Миколаївщині, з‘явився "трофейний" службовий пес породи малінуа, який тепер проходить службу по захисту нашої Держави! В наступних наших публікаціях ми розповімо вам більш детально про діяльність окремих клубів службового собаківництва Товариства.
29 квітня 2022
ЖИТТЯ НЕ ЗУПИНИТИ!..
ЖИТТЯ НЕ ЗУПИНИТИ!..
Ось уже третій місяць поспіль палає на нашій землі війна, розв’язана рашистами проти суверенної України. Гинуть люди, руйнуються міста і села, руйнуються людські долі… Не минає вона і наше з вами Товариство. Але ми не припиняємо своєї діяльності, продовжуючи виконувати свої статутні зобов’язання перед державою і суспільством: багато хто з наших колег змінив звичний одяг на військовий однострій, взявши до рук зброю, хтось залучився до волонтерської діяльності, висококваліфіковані спеціалісти не полишають підготовку фахівців. Насамперед, водіїв всіх категорій для економіки України. Сьогодні, 28 квітня, члени Ради Правління за участі голів Відокремлених підрозділів обласного рівня в режимі онлайн обговорили нагальні питання своєї повсякденної роботи. Головний бухгалтер Товариства Ірина Коба доповіла про результати фінансово-господарської діяльності за 2021 рік, відзначивши, що більшість підрозділів та Товариство вцілому успішно виконали заплановані завдання. Заступник Голови Олександр Конончук проінформував учасників засідання про діяльність навчальних закладів та організацій Товариства, розташованих в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях. Члени Ради прийняли рішення на певний час припинити навчальний процес та виробничу діяльність підрозділів на тимчасово окупованих територіях. В той же час відповідним службам поставлено завдання надати всебічну допомогу у відновлені діяльності автошкіл, які передислокували викладацький склад та навчальну техніку в інші регіони. Було розглянуто також низку кадрових питань та пропозицій щодо внутрішньої діяльності окремих підрозділів Товариства. За пропозицією Голови Товариства Сергія Кошина учасники заходу вшанували пам'ять видатного спортсмена Василя Платоновича Якимчука, який все своє життя присвятив розвитку спорту в Товаристві і Україні, та прийняли рішення надати фінансову допомогу родині.
24 квітня 2022
ВІН НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИТЬСЯ В НАШИХ СЕРЦЯХ
ВІН НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИТЬСЯ В НАШИХ СЕРЦЯХ
Правління Громадської організації «Товариство сприяння обороні України» з глибоким сумом сповіщає, що сьогодні, коли весь православний світ відзначає Воскресіння Христове, пішов з життя наш колега, наш друг і товариш, провідний фахівець Товариства, Генеральний секретар ГО «Федерація мотоспорту України» Василь Платонович ЯКИМЧУК. Все свідоме життя Василя Платоновича пов’язане з оборонним Товариством України і мотоспортом. 15-річним хлопцем переступив він поріг Ковельського спортивно-технічного клубу, де й почав займатися у секції мотоспорту. А незабаром вже брав участь в обласних змаганнях, які проходили у Володимир-Волинському. Якщо ж говорити про трудовий стаж як працівника оборонного Товариства, то перший запис у трудовій книжці датується 1974 роком. Всі ці роки він працював чесно і сумлінно, усвідомлюючи свою відповідальність перед колегами, всіма тими, з ким його зводила доля. Впродовж десяти років Василь Платонович обіймав посаду головного тренера збірної команди України з кільцевих гонок. Його команда неодноразово посідала призові місця на чемпіонатах колишнього Радянського Союзу, вісім членів команди стали призерами престижних чемпіонатів. Внесок Якимчука в роботу Товариства сприяння оборони був гідно оцінений: заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту, нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України. Але вищою нагородою для Василя Платоновича була та повага і любов оточуючих, яку він по праву отримував. Його колеги-гонщики шуткують, що в їхній крові чималий домішок бензину. А ми завжди були впевнені, що кров Василя Якимчука наповнена сонцем. Кожен, хто мав щастя з ним спілкуватися, відчував потоки добра, які випромінювала ця Людина. Для нас це неймовірно важка втрата, ми всі втратили нескінчений акумулятор життєвої енергії, від якого постійно підживлювалися. Є в народі думка, що Господь забирає в цей День тільки найкращих, тих, кого Він хоче бачити поруч. Сподіваємося, що така думка допоможе рідним і близьким винести неймовірне горе, яке впало на них. Від імені Правління Товариства сприяння обороні України висловлюю щире співчуття родині Василя Платоновича, всім, кому довелося бути пліч о пліч з цією неймовірно щирою, вірною в своїй дружбі і служінні народові України Людиною. Ми завжди буде Тебе пам’ятати, дорогий друже! Голова ТСО України Сергій Кошин.
23 квітня 2022
ХРИСТОС ВОСКРЕС, ВОСКРЕСНЕ Й УКРАЇНА!
 	ХРИСТОС ВОСКРЕС, ВОСКРЕСНЕ Й УКРАЇНА!
24 квітня Україна, як і весь православний світ, відзначає Великдень, який не даремно називають найсвітлішим святом. Ми з нетерпінням і трепетом щорічно чекаємо цей День, щоб почути довгоочікуване "Христос Воскрес!". Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Це День перемоги добра над злом. Цьогорічний Великдень для нас усіх виявився особливим. Святкуємо ми його далеко від багатьох людей, яких любимо, але яких не можемо в цей день обняти, поцілувати. Ми зустрічаємо Христове воскресіння, маючи перед очима таємницю смерті та страждання, відчуваємо стурбованість хворими та пораненими, тривожимося за здоров’я дорогих нам людей, журимося за майбутнє, яке нас чекає. Але ми як християни знаємо, що опісля найважчих випробувань і страждань приходить Воскресіння. І якщо перед нами пітьма, то пам’ятаємо, що найгустіша темрява якраз перед світанком. Ми віримо, що Україна з честю пройде випробування, які випали на долю її народу, воскресне для всіх людей світу як зразок стійкості, єдності і мужності в боротьбі за свою Свободу і Незалежність Ми знаємо, що наступні тижні, а навіть і місяці, не будуть легкими. Чимало запевнень похитнулися. Але одна впевненість залишається: лише разом, лише в єдності зможемо вийти з цієї кризи. Зможемо вийти і стати кращими, освітлюючи свій шлях надією, яку наш Господь запалив у ніч Пасхи, назавжди підтвердивши, що Бог Отець не залишає Своїх дітей напризволяще. Шановні колеги, дорогі друзі! Благодатних вам і радісних свят! Нехай Всевишній принесе в ваші родини мир і спокій, збереже життя і здоров’я кожного з вас, всіх ваших рідних і близьких. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! З повагою і вірою в нашу Перемогу Голова Товариства сприяння обороні України Сергій Кошин
ТСО УКРАЇНИ
Товариство сприяння оборонi України
© 2007–2010 Всi права захищенi.
м Київ, проспект Перемоги 52/2
тел./ факс: (044) 456-80-11
Форма зворотнього зв'язку