UARU

Главная \ Про Товариство \ Патріотичне виховання

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції і законів України про захист Вітчизни – є пріоритетним напрямом статутної діяльності ТСО України.

Це завдання реалізується як самостійний напрям за своїм змістом, формами і методами виховної роботи, так і у комплексі з виконанням інших завдань, як допризовна підготовка учнівської молоді, підготовка призовників до військової служби, освітня діяльність з підготовки робітничих кадрів масових технічних професій, розвиток технічних і прикладних видів спорту та інше. Патріотична спрямованість є серцевиною статутних завдань і всієї практичної діяльності ТСО України. Правовою основою цієї діяльності – є положення Конституції і законів України з оборонних питань, де функція патріотичного виховання взагалі, зокрема військово-патріотичного виховання, визначається як складова частина підготовки громадян до захисту державної незалежності та суверенітету України.
Головний зміст, принципи, напрями, форми і методи патріотичного виховання визначає “Концепція допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді” , схвалена Указом Президента України 25.10.2002 р. № 948/2002 .

Виходячи з вимог законодавчих та нормативно-правових актів України, комітети і організації Товариства використовують багатий досвід і різноманітний арсенал форм і методів військово-патріотичної роботи для формування у молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей, для формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до військової служби і захисту Вітчизни, на практичне оволодіння знаннями з військово-технічних спеціальностей, досягнення відповідного рівня фізичної та морально-психологічної підготовки.

В патріотичній роботі з молоддю організації Товариства широко використовують як традиційні форми і методи, так і ті які народжує сучасне життя. При цьому враховуються регіональні умови, традиції населення тощо.

Серед них можна назвати такі:
– Місячники оборонно-масової роботи, присвячені Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні, річниці Збройних Сил України, іншим знаменним датам в історії оборонного Товариства. Так, у місячнику на честь Великої Перемоги у 2007 р. взяли участь 12865 організацій, які провели 16223 масових заходів з участю 1 млн. 243 тис. чоловік.
– Участь організацій Товариства в таких всеукраїнських акціях, як «Ветерани – молодь – майбутнє», «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього» тощо.
– Автопробіги місцями бойової слави, екскурсії в музеї;
– Військово-патріотичні ігри та спартакіади типа “А-нумо, хлопці”, “Козацькі забави” т.і.;
– Гуманітарна підготовка з курсантами навчальних закладів і ДПЮ в школах;
– Заняття в Клубах “Майбутній воїн», «Козачата», «Пластуни», «Юний моряк, десантник» т.і.;
– Тематичні вечори, уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни, ЗС і ТСО України.
ТСО УКРАЇНИ
Товариство сприяння оборонi України
© 2007–2010 Всi права захищенi.
м Київ, проспект Перемоги 52/2
тел./ факс: (044) 456-80-11
Форма зворотнього зв'язку